Καταιγιστικός Αστέρας Βλαχιώτη στον Ασπρόπυργο

0
177

Μια ευρεία νίκη με σκορ 4-0 πήρε ο Αστέρας Βλαχιώτη στον Ασπρόπυργο επί της ομώνυμης ομάδας. Στον εξ αναβολής αγώνα του Νοτίου ομίλου της Football League.

Σκόρερ για τους Λάκωνες – oι οποίοι διπλασίασαν τις νίκες τους επί του Ασπρόπυργο, είχαν νικήσει και στο Δημοτικό Στάδιο Σπάρτης την 1η αγωνιστική με 1-0 – ήταν με 2 γκολ ο Μάρτσεβ, Παπουλής και Μπρακαμόντε.

Mε αυτή τη νίκη ο Αστέρας έφτασε τους 10 βαθμούς, περιμένει να πάρει το τρίποντο από την ένσταση με την Καλλιθέα, συνεπώς βρίσκεται στους 13, 4 βαθμούς μακριά από την Νίκη Βόλου.

Την Κυριακή 13 Ιουνίου ο Αστέρας υποδέχεται το Αιγάλεω με μοναδικό στόχο φυσικά μόνο την νίκη.

Ο Αστέρας Βλαχιώτη απείλησε από νωρίς και στο 11΄ο Καλλέργης δεν μπόρεσε από πλεονεκτική θέση να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. Ωστόσο ένα λεπτό αργότερα ο Μάρτσεφ βγήκε τετ α τετ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

Μάλιστα οι φιλοξενούμενοι βρήκαν τον τρόπο για να κάνουν το 2-0 όταν ο Μπρακαμόντε έκανε την πάσα ο Παπουλής βρέθηκε απέναντι στον Ντιμίτροβιτς και σκόραρε στο 28ο λεπτό. Στο 42΄μετά από σουτ του Μάρτσεφ έξω απο την περιοχή, η μπάλα πήγε στο δεξί κάθετο δοκάρι του εξουδετερωμένου Ντιμίτροβιτς.

Στο 80ο λεπτό του αγώνα ο Αστέρας Βλαχιώτη, με τον Μάρτσεφ έγραψε το 0-3, με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα. Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε στο 85ο λεπτό ο Μπρακαμόντε, ο οποίος έγραψε το τελικό 4-0.

Ασπρόπυργος (Φυντάνης): Ντιμίτροβιτς, Παπαθανασίου (72′ Κατίδης), Αργυρόπουλος, Θεοδώρου (46′ Τριποτσέρης), Να, Ζαχαράκης, Β. Μουκίδης, Ζαχαρός (29′ Βασιλείου), Τραορέ (82′ Γεωργόπουλος), Λάμπογλου (46′ Μαρούδας), Κυριαζής.

Αστέρας Βλαχιώτη (Γκουτσίδης): Παϊτέρης, Μπρακαμόντε, Μάρτσεβ, Καρβούνης, Κορνέζος, Νικολάου, Σκεντεράι, Τουλίκας (64′ Πρίκας), Παπούλης (75′ Βερνάρδος), Παπουτζίδης (63′ Ζαΐμι), Καλλέργης.