Καριοφύλλης και Σουγλάκου βρίσκονται με την Εθνική ομάδα στο Ταλίν για το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κ20.

0
86

Η εθνική Ομάδα Κ20 βρίσκεται στο Ταλίν της Εσθονίας, προκειμένου να συμμετάσχει στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κ20 το οποίο ξεκίνησε σήμερα Πέμπτη 15 Ιουλίου και ολοκληρώνεται την Κυριακή 18 Ιουλίου.

Για να παρακολουθήσετε ζωντανά την εξέλιξη των αγωνισμάτων ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ

Δυο αθλητές του ΓΑΣ Σκάλας βρίσκονται στην αποστολή της Εθνικής ομάδας, ο Γιάννης Καριοφύλλης και η Μαρία Σουγλάκου.
Το isports.gr θα σας ενημερώσει για την ακριβή ώρα έναρξης των αγωνισμάτων τους.
Ο Καριοφύλλης θα αγωνιστεί στα 200 μέτρα και την σκυταλοδρομία 4×100 μέτρα.
Η Μαρία Σουγλάκου στη Σφαιροβολία.
Τα entries της διοργάνωσης
Η αποστολή

Άνδρες Κ20
100μ./4Χ100 μ.: Νίκος Παναγιωτόπουλος (Αθλος Κερατσινίου)
200μ./4Χ100 μ.: Γιάννης Καριοφύλλης (ΓΑΣ Σκάλας)
800 μ.: Σπύρος Ντουραχάνης (ΑΟ Κέρκυρας 2015)
3.000 μ.: Παναγιώτης Πετρουλάκης (ΓΑΣ Ιλισσός)
3.000 μ.: Νίκος Σταμούλης (ΓΕ Αγρινίου)
Επί κοντώ: Σωτήρης Χύτας (Αμεινίας Μεσογείων)
Μήκος: Θοδωρής Σκούρος (Αθηναϊκός Όμιλος)
Μήκος: Ανδρέας Αντωνακόπουλος (ΟΦΚΑ Οδυσσέας)
Τριπλούν: Γιώργος Βασιλογιαννακόπουλος (Μεσσηνιακός ΓΣ)
Τριπλούν: Σπύρος Καραλής (ΟΣΦΠ)
Σφαιροβολία/Δισκοβολία: Κώστας Γεννίκης (ΟΦΚΑ Σερρών)
Σφαιροβολία: Αννίβας Οικονόμου (Αμεινίας Μεσογείων)
Δισκοβολία: Κώστας Μπουζάκης (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος)
Δισκοβολία: Δημήτρης Παυλίδης (ΑΣ Αίας Κιλκίς)
Σφυροβολία: Ορέστης Ντουσάκης (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος)
Σφυροβολία: Θοδωρής Ζιώγας (ΓΑΣ Νιγρίτας)
Σφυροβολία: Νικόλας Πολυχρονίου (ΑΕΚ)
10.000 μ. βάδην: Ανδρέας Μπαχός (ΑΣ Αιγίου Αθηνόδωρος)
10.000 μ. βάδην: Αλέξανδρος Μορτζάκης (ΑΕ Ολυμπίας Πατρών)
4Χ100 μ.: Κώστας Μίλιος (Αθλος Άρτας)
4Χ100 μ.: Γεράσιμος Καμπίτσης (ΣΑΚΑ)
4Χ100 μ.: Γιάννης Γρανιτσιώτης (ΓΟ Γιάννης Παλάσκας)

Γυναίκες Κ20
100 μ./200 μ.: Πολυνίκη Εμμανουηλίδου (ΑΣΣ Αλέξανδρος Μακεδονίας)
800 μ.: Ελλη – Ευτυχία Δεληγιάννη (ΣΑΚΑ)
5.000 μ.: Ιωάννα Πασπαλιάρη (Πανιώνιος)
3.000 μ. στιπλ: Βασιλική Καλιμογιάννη (ΓΣ Ηρακλής)
3.000 μ. στιπλ: Νικολέττα Ραφαϊλάκη (ΑΟ Λασιθίου)
400 μ. εμπ.: Άννα Χατζηπουργάνη (ΓΑΣ Αρχέλαος)
Ύψος: Σάντυ Παπακώστας (ΟΦΚΑ Περιστερίου)
Επί κοντώ: Ηλιάνα Τριανταφύλλου (ΓΣ Σέρρες 93)
Επί κοντώ: Αναστασία Ρέτσα (Αμεινίας Μεσογείων)
Τριπλούν: Σωτηρία Ράπτη (ΑΓΣΙ)
Σφαιροβολία: Αναστασία Ντραγκομίροβα (ΑΣ Κένταυρος)
Σφαιροβολία: Μαρία Σουγλάκου (ΓΑΣ Σκάλας)
Σφαιροβολία: Μαρία Ανδρεάδη (ΓΣ Ηλιούπολης)
Δισκοβολία: Αρετή Φιλιππίδου (ΑΣΣ Αλέξανδρος Μακεδονίας)
Δισκοβολία: Σοφία Κεσσίδη (ΑΣ Κένταυρος)
Ακοντισμός: Ελίνα Τζένγκο (ΑΣ Κένταυρος)
10.000 μ. βάδην: Αναστασία Αντωνοπούλου (Ικαρος Ν. Ιωνίας)