Το τηλεοπτικό πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου σε όλη την Ευρώπη

0
27

Η δράση στα ευρωπαϊκά πρωταθλήματα επιστρέφει μετά τη διακοπή λόγω των υποχρεώσεων των Εθνικών ομάδων για τα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου του Κατάρ. Διαβάστε το τηλεοπτικό πρόγραμμα από τις κορυφαίες διοργανώσεις.

Το διάλλειμα για τη διεξαγωγή αγώνων Εθνικών ομάδων τελείωσε και η αγωνιστική δράση σε όλα τα πρωταθλήματα επιστρέφει.

Οι τηλεοράσεις αναμένεται να πάρουν φωτιά για τους φίλους του ποδοσφαίρου αφού το πρόγραμμα του τριημέρου περιλαμβάνει πολλά ενδιαφέροντα ματς.

Για παράδειγμα στην Ιταλία έχουμε τις αναμετρήσεις Νάπολι – Γιουβέντους και Μίλαν – Λάτσιο, στην Αγγλία το Λέστερ – Μάντσεστερ Σίτι και το Λιντς – Λίβερπουλ. Φυσικά, ιδιαίτερο αναμένεται και το ντεμπούτο του Λιονέλ Μέσι μπροστά στους φίλους της Παρί, ενώ ιδιαίτερο ενδιαφέρον έχουν και τα φιλικά του Ολυμπιακού στο μπάσκετ.

Δείτε το αναλυτικό τηλεοπτικό πρόγραμμα του τριημέρου

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 10 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

  • 21:30 Serie B: Μπενεβέντο – Λέτσε / Novasports 4
  • 21:45 Jupiler Pro League: Κλαμπ Μπριζ – Οστάνδη / Novasports 2
  • 22:00 Ligue 1: Λοριάν – Λιλ / Novasports Prime
  • 22:00 Β’ Κατηγορία ισπανικού πρωταθλήματος: Σπόρτινγκ Χιχόν – Λεγανές / Novasports 1
  • 22:00 US Open SemiFinals: Φέλιξ Αγιασίμ – Ντανίιλ Μεντβέντεβ / Eurosport 1
  • 22:00 EFL Championship Αγγλίας: Μπέρμιγχαμ Σίτι – Ντέρμπι / Novasports 3

ΣΑΒΒΑΤΟ 11 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

  • 02:00 US Open SemiFinals: Νόβακ Τζόκοβιτς – Αλεξάντερ Ζβέρεφ / Eurosport 1
  • 14:30 Premier League: Κρίσταλ Πάλας – Τότεναμ / Cosmote Sport 1
  • 14:30 cinch Scottish Premiership: Σεντ Τζόνστον – Ρέιντζερς / Cosmote Sport 8
  • 14:30 2.Bundesliga: Ινγκολσταντ – Βέρντερ Βρέμης / Novasports Start
  • 16:00 Serie A TIM: Έμπολι – Βενέτσια, Cosmote Sport 2
  • 16:30 Bundesliga: Μπάγερ Λεβερκούζεν – Ντόρτμουντ / Novasports 3
  • 16:30 Bundesliga: Γκρόιτερ Φιρτ – Βόλφσμπουργκ / Novasports 4
  • 16:30 Bundesliga: Ουνιόν Βερολίνου – Άουγκσμπουργκ / Novasports 5
  • 16:30 Bundesliga: Φράιμπουργκ – Κολωνία / Novasports 6
  • 16:30 Bundesliga: Χόφενχαϊμ – Μάιντς / Novasports Start
  • 17:00 Premier League: Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Νιουκάστλ / Cosmote Sport 6
  • 17:00 Premier League: Άρσεναλ – Νόριτς / Cosmote Sport 8
  • 17:00 Premier League: Λέστερ – Μάντσεστερ Σίτι / Cosmote Sport 4
  • 17:00 Premier League: Σαουθάμπτον – Γουέστ Χαμ / Cosmote Sport 9
  • 17:00 EFL Championship Αγγλίας: Μπλάκπουλ – Φούλαμ / Novasports News
  • 18:00 Ligue 1: Παρί Σεν Ζερμέν-Κλερμόν / Novasports 2
  • 19:00 Serie A TIM: Νάπολι – Γιουβέντους / Cosmote Sport 5
  • 19:30 Premier League: Τσέλσι – Άστον Βίλα / Cosmote Sport 1
  • 19:30 Bundesliga: Λειψία – Μπάγερν Μονάχου / Novasports Prime
  • 19:30 La Liga Santander: Λεβάντε – Ράγιο Βαγιεκάνο / Novasports 1
  • 19:45 Eredivisie: Τσβόλε – Άγιαξ / Novasports 4
  • 20:00 Liga Portugal Bwin: Σάντα Κλάρα – Μπενφίκα / Cosmote Sport 8
  • 21:15 Φιλικό Μπάσκετ: Ολυμπιακός – Ζενίτ / Cosmote Sport 4
  • 21:30 2. Bundesliga: Αμβούργο – Σαντχάουζεν / Novasports 3
  • 21:45 Serie A TIM: Αταλάντα – Φιορεντίνα / Cosmote Sport 9
  • 22:00 La Liga Santander: Αθλέτικ Μπιλμπάο – Μαγιόρκα / Novasports 1
  • 22:00 Ligue 1: Μονακό – Μαρσέιγ / Novasports 2
  • 22:00 Eredivisie: Άλκμααρ – Αϊντχόφεν / Novasports 4
  • 22:30 Liga Portugal Bwin: Σπόρτινγκ Λισαβόνας – Πόρτο / Cosmote Sport 8
  • 23:00 US Open Women Final: Φερνάντες – Ραντουκάνου / Eurosport 1

ΚΥΡΙΑΚΗ 12 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

  • 00:05 MLS: Σιάτλ Σάουντερς – Μινεσότα Γιουνάιτεντ / Novasports 2
  • 13:30 Serie A TIM: Σαμπντόρια – Ίντερ / Cosmote Sport 2
  • 14:00 cinch Scottish Premiership: Χαρτς – Χιμπέρνιαν / Cosmote Sport 8
  • 14:00 Ligue 1: Μονπελιέ – Σεντ Ετιέν / Novasports 2
  • 14:30 2.Bundesliga: Πάντερμπορν – Σάλκε / Novasports 3
  • 14:30 Jupiler Pro League: Άντερλεχτ – Μαλίν / Novasports 5
  • 15:00 La Liga Santander: Εσπανιόλ – Ατλέτικο Μαδρίτης / Novasports Prime
  • 16:00 Serie A TIM: Κάλιαρι – Τζένοα / Cosmote Sport 1
  • 16:00 Serie A TIM: Σπέτσια – Ουντινέζε / Cosmote Sport 3
  • 16:00 Serie A TIM: Τορίνο – Σαλερνιτάνα / Cosmote Sport 9
  • 16:30 Bundesliga: Άιντραχτ Φρανκφούρτης – Στουτγκάρδη / Novasports 3
  • 16:30 EFL Championship: Νότιγχαμ Φόρεστ – Κάρντιφ / Novasports 4
  • 17:15 La Liga Santander: Οσασούνα – Βαλένθια / Novasports 1
  • 18:00 Ligue 1: Ναντ-Νις / Novasports 2
  • 18:30 Premier Leeague: Λιντς – Λίβερπουλ / Cosmote Sport 3
  • 18:30 Bundesliga: Μπόχουμ – Χέρτα / Novasports 3
  • 19:00 Serie A TIM: Μίλαν – Λάτσιο / Cosmote Sport 9
  • 19:30 La Liga Santander: Κάντιθ – Ρεάλ Σοσιεδάδ / Novasports 1
  • 20:00 Liga Portugal Bwin: Μποαβίστα – Πορτιμονένσε / Cosmote Sport 8
  • 20:00 Φιλικό Μπάσκετ: Ολυμπιακός – ΤΣΣΚΑ / Cosmote Sport 4
  • 20:30 Bundesliga: Γκλάντμπαχ – Αρμίνια Μπίλεφελντ / Novasports Start
  • 21:30 Serie B: Πορδενόνε – Πάρμα / Novasports 5
  • 21:45 Serie A TIM: Ρόμα – Σασουόλο / Cosmote Sport 2
  • 21:45 Ligue 1: Λιόν-Στρασμπούρ / Novasports 2
  • 22:00 La Liga Santander: Ρεάλ Μαδρίτης – Θέλτα / Novasports 1
  • 22:30 Liga Portugal Bwin: Ζιλ Βισέντε – Βιζέλα / Cosmote Sport 8

ΔΕΥΤΕΡΑ 13 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

  • 19:30 Tinkoff Russian Premier Liga: Ροστόφ – Κράσνονταρ / Cosmote Sport 7
  • 21:00 La Liga Santander: Χετάφε – Έλτσε / Novasports1
  • 21:00 Jupiler Pro League: Μπίρσχοτ – Σιντ Τρούιντεν / Novasports 2
  • 21:45 SERIE A TIM: Μπολόνια – Ελλάς Βερόνα / Cosmote Sport 3
  • 22:00 Premier League: Έβερτον – Μπέρνλι / Cosmote Sport 2
  • 22:00 La Liga SmartBank: Λούγκο-Ουέσκα / Novasports 3
  • 23:00 La Liga Santander: Γρανάδα-Ρεάλ Μπέτις / Novasports1
  • 23:15 Liga Portugal Bwin:Τοντέλα – Εστορίλ / Cosmote Sport 8

Δείτε εδώ το αναλυτικό τηλεοπτικό πρόγραμμα κάθε ημέρας στην ειδική ενότητα του SPORT 24.

ΠΗΓΗ: sport24.gr