Ο Αμυκλιακός ευχαριστεί την Εράνη Φιλιατρών (φωτογραφίες)

0
62

Σε φιλικό αγώνα που έγινε στο παλιό γήπεδο των Φιλιατρών, ο Αμυκλιακός αναδείχθηκε ισόπαλος με σκορ 2-2. Το ημίχρονο έληξε 1-1.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 1-0 και ο Τσακωνάκος για τον διαμορφώνει το σκορ ημιχρόνου. Οι γηπεδούχοι πήραν ξανά το προβάδισμα με την μπάλα να αλλάζει πορεία στο τοίχος μετά από απευθείας εκτέλεση φάουλ. Το τελικό 2-2 διαμορφώθηκε μετά από ενέργειες αδερφών Ρασσιά. Στέφανος κέρδισε το πέναλτι και ο Λεωνίδας ευστόχησε στην εκτέλεση.

Οι δυο ομάδες είχαν 2 δοκάρια η κάθε μια, για τον Αμυκλιακό οι Βαχαβιώλος και ο Πλατάνας. Ο Δημήτρης Πλατάνας ξεκίνησε τους Μηνακάκης, Θεοδωρόπουλος, Κατσιαφούρος (Νικολόπουλος), Τασακωνάκος, Ζώης (Ρασσιάς Στέφανος), Βαχαβιώλος (Ψαραδέλλης), Λεωνίδας, Πάντος (Παπαλεξόπουλος), Πλατάνας, Στυλιανάκος, Γεωργαντάς.(Αμιρσώνης)

Η διοίκηση του Αμυκλιακού ευχαριστεί την Εράνη Φιλιατρών για την άψογη φιλοξενία την οποία οι Λάκωνες θα ανταποδώσουν στο μέλλον.

Δημήτρης Πλατάνας και Κώστας Λυμπερόπουλος συνυπήρχαν στον Α.Ο. Κροκεών σε τοπικό Λακωνίας και Δ’ Εθνική.