Άρης Σκάλας και στην Επίδαυρο, στην έδρα του πρωτοπόρου Φοίνικα!

Ο Άρης Σκάλας πήρε ένα πολύτιμο βαθμό στην Αργολίδα αν και έχασε ευκαιρίες για τη νίκη.
Ο Άρης Σκάλας υποχρέωσε τον Φοίνικα στην πρώτη απώλεια βαθμών του κατά την φετινή περίοδο. Συνεχίζοντας το σερί του από την προηγούμενη αγωνιστική που είχε πάρει το τρίποντο απέναντι στη 2η ομάδα της βαθμολογίας, Μύκονο.
Η ανάρτηση της ομάδας της Σκάλας:
Τελικό αποτέλεσμα για την 6η αγωνιστική: Φοίνικας Νέας Επιδαύρου – Άρης Σκάλας: 1-1.
Πολύτιμος βαθμός για την ομάδα μας που επιβεβαίωσε τη δυναμική της στην έδρα του πρωτοπόρου της βαθμολογίας!
Προηγήθηκαν οι γηπεδούχοι στο 14ο λεπτό και η ισοφάριση ήρθε στο 25ο λεπτό με τέρμα του Σωτήρη Κουρτέση.
Ο Άρης έχασε και άλλες ευκαιρίες για να πάρει μια τεράστια νίκη, με κορυφαία την κλασσική ευκαιρία του Σαμπατάκου στο 40ο λεπτό.