Λύτρωση για τον Αστέρα Βλαχιώτη στο 91′

Με το ισόπαλο 1-1 έληξαν Αστέρας Βλαχιώτη και ΑΕ Καραϊσκάκης, με τους γηπεδούχους να βρίσκουν το γκολ της ισοφάρισης στο 91′!

Με αυτή την ισοπαλία ο Αστέρας Βλαχιώτη ανέβηκε στους 5 βαθμούς.

Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους ο Ρούνεϊ με κεφαλιά νίκησε τον Αθανασόπουλο ανοίγοντας το σκορ για τους φιλοξενουμένους.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Λεωνιδόπουλος με πλασέ ισοφάρισε για τον Αστέρα Βλαχιώτη για το τελικό 1-1 μετά από ωραία ενέργεια του Παπούλη.

Οι γηπεδούχοι έχουν για άλλο ένα αγώνα έντονα παράπονα από την διαιτησία με τον Πρόεδρο της ομάδας, Πέτρο Μαρτσούκο, αμέσως μετά την λήξη της αναμέτρησης να εισέρχεται στον αγωνιστικό χώρο για να διαμαρτυρηθεί στον διαιτητή της αναμέτρησης.

Την επόμενη αγωνιστική ο Αστέρας Βλαχιώτη αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον Εργοτέλη.

Αστέρας Βλαχιώτη (Βελιτζέλος): Αθανασόπουλος, Αναστασόπουλος, Τουλίκας, Ζάννης (46′ Τσίπρας), Λάμτσε, Σάνι (34′ λ.τ Ντούνης), Μαϊσουράτζε, Σολοράφοβ, Παπούλης, Λεωνιδόπουλος, Ζαΐμι

Καραϊσκάκης (Τζουκάνοβιτς): Χουάντερσον, Τάμπας, Μπεκατώρος, Κλιγγόπουλος, Γλυνός, Κρισμάρεβιτς, Ρουμπάγκουκα (82′ Γαλεάδης), Ναζίμ, Σταματής (77′ Βαφειάδης), Ρούνεϊ, Ντοναλντόνι (63′ Δερμιτζάκης)