Χανιά – Αστέρας Βλαχιώτη 3-1: Το ρεπορτάζ του αγώνα

Όπως και με τη Ζάκυνθο έτσι και με τον Αστέρα Βλαχιώτη τα Χανιά έφτασαν με ανατροπή στη νίκη (3-1).

Μόλις στο 2’ ο Αντο έβαλε μπροστά την ομάδα της Λακωνίας αλλά μέχρι το ημίχρονο η κατάσταση ανατράπηκε με Τσαμούρη (12’) και δύο γκολ του Μπαΐροβιτς (23’ και 33’), που έφτασε τα 10, όντας πρώτος σκόρερ του 2ου ομίλου.

Οι φάσεις του αγώνα
2′ ΓΚΟΛ: Από σέντρα του Πεχλιβανόπουλου ο Αντο με πλασέ μέσα από την περιοχή στέλνει την μπάλα στα δίχτυα (0-1).
12’ ΓΚΟΛ: Από κόρνερ του Κογιέτε και κεφαλιά του Παναγιωτούδη ο Τσαμούρης με προβολή ισοφαρίζει (1-1).
14’ Μεγάλη ευκαιρία με τον Κολλά που βγαίνει απέναντι από τον Ιωαννίδη και προσπαθεί να τον αποφύγει αλλά ο τερματοφύλακας του Αστέρα σταματά την πορεία της μπάλας.
23’ ΓΚΟΛ: Από πάσα του Κολλά ο Μπαΐροβιτς με πλασέ κάνει το 2-1.
32’ Από μπαλιά του Βασιλόγιαννη ο Κολλάς φεύγει ταχύτατα προς την περιοχή και πλασάρει για να διώξει στη γραμμή ο Αναστασόπουλος.
33’ ΓΚΟΛ: Από κόρνερ του Βασιλόγιαννη ο Παράνο στρώνει την μπάλα στον Μπαΐροβιτς που με δυνατό σουτ κάνει το 3-1.
58’ Σέντρα του Παράνο προβολή του Κολλά η μπάλα πάνω στον Ιωαννίδη και ο Βασιλόγιαννης με προβολή τη στέλνει στα δίχτυα αλλά το γκολ ακυρώνεται ως επιθετικό φάουλ πάνω στον τερματοφύλακα.
85’ Ο Αμπάνκουα κερδίζει τις κόντρες και πλασάρει αλλά ο Κουτζαβασίλης αποκρούει με το πόδι.
87’ Σουτ του Τριανταφυλλάκου με διπλή προσπάθεια μπλοκάρει ο Ιωαννίδης.
90+2′ Φάουλ του Κογιέτε απέκρουσε ο Ιωαννίδης.
90+3’ Σουτ του Τριανταφυλλάκου διώχνει ο Πεχλιβανόπουλος.

Διαιτητής: Τσαμούρης (Πειραιά)
Βοηθοί: Κορώνας – Χρηστάκος (Πειραιά)
Κίτρινες κάρτες: Βασιλόγιαννης (58’), Πεχλιβανόπουλος (70’), Βάρκας (86’), Αμπάνκουα (87’)

Χανιά (Νίκος Παπαδόπουλος): Κουτζαβασίλης, Φόμπι (78’ Βάρκας), Ζιούλης, Τσαμούρης (27’ λ.τρ. Πατάπης), Κογιέτε, Μασούρας (78’ Κάρλος), Παναγιωτούδης, Βασιλογιάννης, Παράνο (78’ Παντεκίδης), Μπαΐροβιτς (60’ Τριανταφυλλάκος), Κολλάς.
Αστέρας Βλαχιώτη (Κώστας Βελιτζέλος): Ιωαννίδης, Αναστασόπουλος, Πεχλιβανόπουλος, Αλβαρες (46’ Ρόδης), Φουρλάνος, Μαϊσουράντζε, Αντο (62’ Παπούλης), Ζαΐμι (73’ Τασιούλης), Φλένσμπουργκ, Ουρτάδο (62’ Αμπάνκουα), Σιντορένκο (46’ Τσίπρας).

ΠΗΓΗ: flashnews.gr