Αστέρας Βλαχιώτη Παναθηναϊκός Β. 3-1. Δηλώσεις (βίντεο)

24η Αγωνιστική SL2
ΠΑΕ ΑΣΤΕΡΑ ΒΛΑΧΙΩΤΗ-ΠΑΕ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ Β΄
ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ 3-1
Παρά το γεγονός ότι αιφνιδιάστηκε από το γρήγορο γκολ που δέχθηκε μόλις στο 2ο λεπτό ο Αστέρας κατάφερε να ισοφαρίσει και να κάνει την ολική ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο με τον Αστέρα να καταγράφει 21 τελικές σε όλο τον αγώνα.
ΦΙΛΜ ΑΓΩΝΑ
1΄ Προβολή του Μπάτροβιτς μετά από σέντρα του Σοκολάροφ από δεξιά η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτυών
2΄ Γκολ για τον Παναθηναικό με τον Αλμπάνη με κεφαλιά μέσα από την μικρή περιοχή 0-1
10΄Ευκαιρία από τα δεξιά για τον Αστέρα. Σέντρα του Σοκολάροφ η μπάλα φτάνει στον Αναστασόπουλο που εξαπολύει δυνατό σουτ αλλά η μπάλα βρίσκει στα σώματα των αμυνόμενων και περνάει λίγο έξω από το δεξί δοκάρι του Χρηστογεώργου σε κόρνερ.
18΄Σουτ του Σοκολάροφ από δεξιά αποκρούει ο τερματοφύλακας
33΄ Σουτ του Πεχλιβανόπουλου διώχνουν σε κόρνερ
37΄Πέναλτι για τον Αστέρα σε ανατροπή του Λεωνιδόπουλου
41΄ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ 1-1 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι από τον ΣΟΚΟΛΑΡΟΦ
44΄ Σουτ του Σοκολάροφ με το αριστερό η μπάλα βρίσκει στο κεφάλι του αμυντικού αλλά ο επόπτης δεν βλέπει την επαφή και δίνει άουτ.
ΗΜΙΧΡΟΝΟ
50΄ Σουτ του Φλένσμποργκ η μπάλα ψηλά άουτ
53΄ Ωραίος συνδυασμός Μπάτροβιτς – Μπούζα αλλά το σούτ του δεύτερου δεν ήταν αρκετά δυνατό ώστε να απειλήσει τον Χρηστογεώργο.
62΄ Δυνατό σουτ του Αλνταϊρ αποκρούει ο τερματοφύλακας του Παναθηναϊκού
65΄ΓΚΟΟΟΛ για τον Αστέρα με τον Μπούζα μετά από πάσα του Φλένσμποργκ 2-1
79΄Τρομερή πάσα του Ουρτάδο στον Σιντορένκο αλλά το σουτ του τελευταίου περνάει ψηλά άουτ
81΄ Ο Ουρτάδο βρίσκει τον Φλένσμποργκ μέσα στην περιοχή αλλά ο Χρηστογεώργος καταφέρνει να βάλει το χέρι του και να σώσει την εστία του Παναθηναϊκού
90΄ + 3΄ ΓΚΟΟΟΟΟΛ Ο Σιντορένκο κάνει το σκορ 3-1