Super League 2: Αποτελέσματα Σαββάτου 19 Μαρτίου

Με συναρπαστικά παιχνίδια άνοιξε η αυλαία της 25ης αγωνιστικής της Super League 2.

Στον Α’ Όμιλο, η ΑΕΛ αν και προηγήθηκε 0-2, η Αναγέννηση Καρδίτσας κατάφερε να ισοφαρίσει σε 2-2, αλλά οι «βυσσινί» πήραν τη νίκη με 3-2 στο φινάλε. Ο Όγκμποε στο 6’ και ο Νικολιάς στο 22’ έδωσαν νωρίς προβάδισμα στους «βυσσινί», ενώ στο 38’ ο Κολομπίνο έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι σε εκτέλεση πέναλτι. Στην ίδια φάση αποβλήθηκε ο Λαρρέα, με την ΑΣΑ να μένει με δέκα παίκτες, ωστόσο στο 73’ ο Πλέγας μείωσε σε 1-2. Στο 88′ ο Μπαντιμπαγκά ισοφάρισε σε 2-2, πανηγυρίζοντας έξαλλα. Στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων όμως, ο Γλυνός με σουτ λύτρωσε την ΑΕΛ, κάνοντας το 2-3.

Στον Β’ Όμιλο, η ΑΕΚ Β δυσκολεύτηκε, αλλά επικράτησε 1-0 της Ζακύνθου, επιστρέφοντας στις νίκες. Η ομάδα του Ιονίου από το 28’ έπαιζε με δέκα παίκτες, όταν ο τερματοφύλακας Πατσιογεώργος αποβλήθηκε, επειδή απέκρουσε τη μπάλα εκτός περιοχής με τα χέρια. Η Ένωση πίεσε και τελικά βρήκε το γκολ στο 86’ με γυριστό σουτ.