Ανοίγει το σκορ ο Αστέρας Βλαχιώτη στο ντεμπούτο Μπούτνικ! Η ενδεκάδα με Εργοτέλη

Με τον Ουκρανό Μπούτνικ – 32χρονος επιθετικός έχει αγωνιστεί σε Λαμία, Πλατανιά, Σλόβαν Λίμπερετς, Μέταλιστ, Ντιναμό Μινσκ, Πιούνικ, Καπφενμπεργκ – στην ενδεκάδα ξεκίνησε ο Αστέρας Βλαχιώτη στον εντός έδρας αγώνα με τον Εργοτέλη.

Με γκολ του Τασιουλή άνοιξε το σκορ ο Αστέρας Βλαχιώτη στο 23ο λεπτό σε ένα αγώνα που οι γηπεδούχοι είχαν ξεκινήσει πολύ καλά και δίκαια παίρνουν το προβάδισμα. Ο αγώνας διεξάγεται στο Δημοτικό Στάδιο Σπάρτης, ξεκίνησε στις 14:45.

Προβάδισμα δύο τερμάτων για τους Λάκωνες στο ημίχρονο με τον Αναστασόπουλο να κάνει το 2 – 0 στο 42′.

Το 3-0 έκανε ο Μπούτνικ στο 61ο λεπτό, πάρτι για τον Αστέρα Βλαχιώτη.

Mε την 7η νίκη στο πρωτάθλημα ο Αστέρας Βλαχιώτη ανεβαίνει στους 27 βαθμούς μετά την ολοκλήρωση της 26ης αγωνιστικής.