Γ’ Εθνική: Βαθμολογίες και αποτελέσματα αγώνων Κυριακής 27 Μαρτίου

 

Δείτε τα τελικά αποτελέσματα των αγώνων της Γ’ Εθνικής.

Συναρπαστικά παιχνίδια διεξήχθησαν και αυτή την Κυριακή στους έξι από τους επτά ομίλους της Γ’ Εθνικής, όπου είχαμε δράση.

Οι βαθμολογίες των ομίλων της Γ’ Εθνικής
Στον 2ο όμιλο, η Κοζάνη επικράτησε 1-0 του Ποσειδώνα Μηχανιώνας και παραμένει κοντά στον Μακεδονικό, ενώ ο Εδεσσαϊκός επιβλήθηκε 4-1 του Ηρακλή Αμπελοκήπων.

Στον 3ο όμιλο, ο Ηρακλής Λάρισας πήρε τη νίκη με 1-0 κόντρα στον Αμβρυσσέα Διστόμου, ενώ ο ΑΟ Υπάτου έμεινε στο 0-0 με τη Νέα Αρτάκη εκτός έδρας. Στον 4ο όμιλο, η πρωταθλήτρια Παναχαϊκή έχασε 2-1 στο Αγρίνιο από τον Παναγρινιακό, ενώ ο Ναυπακτιακός Αστέρας νίκησε 2-0 τον Αχέροντα Καναλακίου.

Στον 5ο όμιλο, ο Χαραυγιακός νίκησε 1-0 τον Παναρκαδικό σε εξ αναβολής αναμέτρηση.

Στον 6ο όμιλο, η Προοδευτική αγκάλιασε τον τίτλο, καθώς επιβλήθηκε 2-0 του Εθνικού στο ντέρμπι κορυφής. Ο Πανελευσινιακός παραμένει στο κόλπο ανόδου, μετά την ευρεία νίκη του με 5-1 επί του Αήττητου στα Σπάτα.

Στον 7ο όμιλο, ο ΠΑΟ Ρουφ επικράτησε 2-1 του Πόρου εκτός έδρας, ενώ και ο Πανιώνιος νίκησε 2-0 την ΑΕ Νεάπολης στο Λασίθι.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

2ος όμιλος – 19η αγωνιστική
Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων-ΑΕΠ Κοζάνης 0-2
Θύελλα Σαρακηνών-Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης 2-1
ΑΕ Λευκίμμης-ΑΣ Γιαννιτσά 2-0
Εδεσσαϊκός-Ηρακλής Αμπελοκήπων 4-1
ΦΣ Κοζάνη-Ποσειδώνας Μηχανιώνας 1-0
Μακεδονικός-ΟΦΑΜ 1-0 (26/3)

3ος όμιλος – 21η αγωνιστική
Νέα Αρτάκη-ΑΟ Υπάτου 0-0
ΠΟ Φήκης-Εθνικός Νέου Κεραμιδίου 0-1
Ηρακλής Λάρισας-Αμβρυσσέας Διστόμου 1-0
ΠΟ Ελασσόνας-Δήμητρα Ευξεινούπολης 2-2
Θησέας Αγριάς-Αταλάντη 3-0
Ατρόμητος Παλαμά-Αετός Μακρυχωρίου 3-0 α.α.

4ος όμιλος – 25η αγωνιστική
Αίας Γαστούνης-ΑΟ Διαβολιτσίου 3-2
Παναγρινιακός-Παναχαϊκή 2-1
Διαγόρας Βραχνεΐκων-ΠΑΟ Βάρδας 2-1
Ναυπακτιακός Αστέρας-ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου 2-0
Εθνικός Σκουλικάδου-Τηλυκράτης Λευκάδας 1-1 (26/3)
Αναγέννηση Άρτας-Αμβρακικός Λουτρού 3-0 α.α.
Ρεπό: Παναιγιάλειος

5ος όμιλος – 19η αγωνιστική (εξ αναβολής)
Χαραυγιακός-Παναρκαδικός 1-0

6ος όμιλος – 20ή αγωνιστική
Αστέρας Βάρης-Αιολικός 4-1 τελικό
Προοδευτική-Εθνικός 2-0
Αίας Σαλαμίνας-Κερατσίνι 4-0
Θύελλα Ραφήνας-ΑΟ Καραβάς 1-1
Αήττητος Σπάτων-Πανελευσινιακός 1-5
Ρεπό: ΑΟ Πυλίου Κω

7ος όμιλος – 17η αγωνιστική
Πόρος-ΠΑΟ Ρουφ 1-2
Άρης Σούδας-Ατσαλένιος 0-1
Αλμυρός Γαζίου-Γιούχτας 0-0
ΑΕ Νεάπολης-Πανιώνιος 0-2
Αναγέννηση Ιεράπετρας-Άγιος Νικόλαος 4-2

ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ για να δείτε τις βαθμολογίες