Γ’ Εθνική: Βαθμολογίες και τα αποτελέσματα της Κυριακής 3 Απριλίου

ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ για τις βαθμολογίες

Δείτε τα αποτελέσματα των σημερινών αγώνων της Γ’ Εθνικής.

Συναρπαστικά παιχνίδια έγιναν και σήμερα στη Γ’ Εθνική, με τη δράση να ολοκληρώνεται σε τρεις ομίλους. Στον 3ο όμιλο, πρωταθλητής αναδείχτηκε ο Ηρακλής Λάρισας, ενώ στον 7ο όμιλο ο ΠΑΟ Ρουφ τερμάτισε πρώτος.

Στον 1ο όμιλο, η μάχη της παραμονής θα κριθεί την τελευταία αγωνιστική, καθώς η Δόξα Δράμας έμεινε στο 0-0 με τον Απόλλωνα Παραλιμνίου, όπως και ο Νέστος Χρυσούπολης με τον Άρη Αβάτου.

Στον 2ο όμιλο, ο Μακεδονικός νίκησε 1-0 την ΑΕΠ Κοζάνης, ενώ η Κοζάνη διέλυσε με 4-0 τον Κτηνοτροφικό Αστέρα Καληράχης.

Στον 3ο όμιλο, ο Ηρακλής Λάρισας πήρε το 1-1 από τον ΑΟ Υπάτου στη Βοιωτία και κατέκτησε το πρωτάθλημα.

Στον 4ο όμιλο, ο Παναγρινιακός νίκησε 2-0 τον Παναιγιάλειο, ενώ ο ΑΟ Διαβολιτσίου επικράτησε 2-1 του Διαγόρα Βραχνέικων, ο οποίος υποβιβάστηκε.

Στον 6ο όμιλο το θρίλερ… συνεχίζεται για τον τίτλο, καθώς η Προοδευτική έμεινε στο 1-1 με το Κερατσίνι, ενώ ο Πανελευσινιακός επικράτησε 2-1 του Αίαντα Σαλαμίνας.

Στον 7ο όμιλο, ο ΠΑΟ Ρουφ νίκησε 2-0 στον Άγιο Νικόλαο, κατακτώντας τον τίτλο.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

1ος όμιλος – 21η αγωνιστική
Θερμαϊκός Θέρμης-Αγροτικός Αστέρας 1-0
Ορφέας Ξάνθης-Εθνικός Σοχού 0-0
Αναγέννηση Πλαγιάς-Πανδραμαϊκός 0-3
Δόξα Δράμας-Απόλλων Παραλιμνίου 0-0
Νέστος Χρυσούπολης-Άρης Αβάτου 0-0
Αλεξανδρούπολη FC-Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου 2-1

2ος όμιλος – 21η αγωνιστική
ΟΦΑΜ-Ηρακλής Αμπελοκήπων 2-2
Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων-ΑΕ Λευκίμμης 2-1
Εδεσσαΐκος-Θύελλα Σαρακηνών 1-2
Μακεδονικός-ΑΕΠ Κοζάνης 1-0
Κοζάνη-Αστέρας Καληράχης 4-0
Ποσειδώνας Μηχανιώνας-ΑΣ Γιαννιτσά 2-0

3ος όμιλος – 22η αγωνιστική
Νέα Αρτάκη-ΠΟ Φήκης 2-1
ΑΟ Υπάτου-Ηρακλής Λάρισας 1-1
Εθνικός Νέου Κεραμιδίου-ΠΟ Ελασσόνας 2-2
Αμβρυσσέας Διστόμου-Ατρόμητος Παλαμά 2-1
Δήμητρα Ευξεινούπολης-Θησέας Αγριάς 1-1
Αετός Μακρυχωρίου-Αταλάντη 0-3 α.α.

4ος όμιλος – 26η αγωνιστική
Τηλυκράτης Λευκάδας-Αίας Γαστούνης 4-1
Παναιγιάλειος-Παναγρινιακός 0-2
ΑΟ Διαβολιτσίου-Διαγόρας Βραχνεΐκων 2-1
Παναχαϊκή-Αναγέννηση Άρτας 4-1
ΠΑΟ Βάρδας-Ναυπακτιακός Αστέρας 1-1
Αχέρων Καναλακίου-Αμβρακικός Λουτρού 3-0 α.α.
Ρεπό: Εθνικός Σκουλικάδου

5ος όμιλος – 20ή αγωνιστική
Σαντορίνη-Παναρκαδικός 3-0 (2/4)

6ος όμιλος – 21η αγωνιστική
Αιολικός-Εθνικός 1-1
Κερατσίνι-Προοδευτική 1-1
ΑΟ Καραβάς-ΑΟ Πυλίου Κω 0-1
Πανελευσινιακός-Αίας Σαλαμίνας 2-1
Αήττητος Σπάτων-Θύελλα Ραφήνας 1-2
Ρεπό: Αστέρας Βάρης

7ος όμιλος – 18η αγωνιστική
Άγιος Νικόλαος-ΠΑΟ Ρουφ 0-2
Αναγέννηση Ιεράπετρας-Αλμυρός Γαζίου 1-0
Πανιώνιος-Άρης Σούδας 2-1
Ατσαλένιος-Γιούχτας 2-0
ΑΕ Νεάπολης-Πόρος 0-2

ΠΗΓΗ: onsports.gr