Καλλιθέα – Αστέρας Βλαχιώτη 5 – 1: Τα στιγμιότυπα, το ρεπορτάζ της αναμέτρησης (βίντεο)

O Aστέρας Βλαχιώτη ηττήθηκε 5-1 στο Ελ Πάσο, παραμένοντας στους 32 βαθμούς. Το καλό νέο για τον Αστέρα είναι ότι δεν νίκησε κάποια από τις ομάδες που βρίσκονται χαμηλότερα στη βαθμολογία.

Ο Ηρόδοτος (31 βαθμούς) αναδείχθηκε ισόπαλος 0-0 με τον Καραϊσκάκη (29 βαθμούς) και ο Διαγόρας Ρόδου (32 βαθμούς) αναδείχθηκε ισόπαλος 2-2 στη Κρήτη με την Ιεράπετρα.

Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε στο 21ο λεπτό ο Κυνηγόπουλος, πέντε λεπτά αργότερα ο Μάλτσι έκανε το 2-0.

Στο 40′ ο Τσιντώνης έκανε το 3-0.

Στο 62ο λεπτό ο Κυνηγόπουλος πέτυχε το δεύτερο του γκολ.

Ο Μπαϊροβιτς μείωσε σε 4-1 στο 70ο λεπτό.

Ο Χασανμπέγκοβιτς διαμόρφωσε το τελικό 5-1.

Την επόμενη αγωνιστική – Τετάρτη 27 Απριλίου – ο Αστέρας Βλαχιώτη υποδέχεται στο Δημοτικό Στάδιο Σπάρτης το Αιγάλεω σε ένα αγώνα όπου υπάρχει μόνο ένα αποτέλεσμα για τους Λάκωνες και αυτό φυσικά είναι η νίκη.

Καλλιθέα: Στρέζος, Ρώσση, Μπουλούλης, Κύργιας, Τσιντώνης, Βασιλούδης, Κυνηγόπουλος, Μανθάτης, Χατζηδίμπας, Μάλτσι, Μουνιέ.

Αστέρας Βλαχιώτη: Ιωαννίδης, Πεχλιβανόπουλος, Λάμτσε (19′ λ.τ Μπάτροβιτς), Αναστασόπουλος, Γκρατσόφ, Σοκολάροφ, Λεωνιδόπουλος, Φουρλάνος, Φερέιρα, Σιντορένκο, Μπούτνικ.