Η πρώτη ήττα του Πανγυθεατικού στα μπαράζ

Ο Πανγυθεατικός γνώρισε την 1η ήττα του στα μπαράζ στη Πάτρα  από τo Πάτραι με σκορ 2-1.  Οι γηπεδούχοι βρίσκονται μια ανάσα από την άνοδο.

Στο 13ο λεπτό ο Αγριμάκης σημείωσε το 1-0, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο πρώτος σκόρερ των “πρασίνων”, Αυγερινός Δημητρακόπουλος διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα της Πάτρας.

Ο Πανγυθεατικός μείωσε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κουρτέση, αλλά δεν απέφυγε το μοιραίο.

Ο Καβαλιώτης έπιασε πέναλτι του Αγριμάκη στο 52ο λεπτό. Πίεσε ο Πανγυθεατικός  μέχρι το τέλος του 90λέπτου χωρίς να μπορέσει να ισοφαρίσει.

Ο Σταύρος Μανιάτης χρησιμοποίησε τους: Καβαλιώτης, Πετρόπουλος, Χρυσικάκος (46 Πλεμμένος) Ζορμπάς, Κουρτέσης, Αναστασάκος (Δασκαλάκης) Κωστάκος (46′ Σουκούλι) Γιαννόπουλος, Σαραντόπουλος, Σπηλιωτόπουλος, Διαμαντάκος (46′ Ξιφαράς).

Επόμενη και τελευταία αγωνιστική υποχρέωση για τον Πανγυθεατικό την Κυριακή 5 Ιουνίου με τον Πανθουριακό στο Δημοτικό Στάδιο Γυθείου.