Αμυκλιακός Α.Ο. Διαβολιτσίου: Το ρεπορτάζ και φωτογραφίες από το φιλικό (φωτογραφίες)

Το Σάββατο 24/9 στο Δημοτικό Στάδιο Σπάρτης ο Αμυκλιακός στο πιο δυνατό φιλικό προετοιμασίας του με αντίπαλο τον Α.Ο. Διαβολιτσίου γνώρισε την ήττα με σκορ 2-5.

Ο Κώστας Ηλιόπουλος άνοιξε το σκορ, ο Μουλιάτος με πέναλτι έκανε το 0-2. Ο Τάσος Καντούτσης έκανε το 0-3 με τους γηπεδούχος να μειώνουν λίγο πριν την εκπνοή του ημιχρόνου με τον Πλατάνα.

Στο δεύτερο μέρος ο Δημήτρης Αλεξανδρής έκανε το 1-4 και ο Μπούνας το 1-5. Ο Λάτσης διαμόρφωσε το τελικό 2-5 λίγο πριν το φινάλε.

Αμυκλιακός: Τρακάκης, Πλατάνας, Λάσκος. Θεοδωρόπουλος, Πάντος, Ρασσιάς, Λαζαρίδης, Μανίκας, Κρεββατάς, Χριστάκης, Λάτσης.
Ζερβός, Φίσκας, Πατούδης, Νικολακόπουλος, Παναγιωτακάκος, Ζώης, Χαντζής, Τσιμπίδης, Σαντιάγκο.

Α.Ο. Διαβολιτσίου: Καπατσώρης, Γκελγκέρια, Βελλής, Καντούτσης, Μπαλόπουλος, Στραβάκος, Μουλιάτος, Ζαραφέτας, Ηλιόπουλος, Τσιγαρίδης, Πάγια.
Αλεξανδρής, Πιτσίλης, Μέμα, Βασιλειάδης, Μπούνας, Ρουμελιώτης, Γουέσλεϊ, Σμαράλδο, Θώδης.

Η διοίκηση του Αμυκλιακού εύχεται υγιή και καλή αγωνιστική περίοδο στον Α.Ο. Διαβολιτσίου στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής.