Άρης Σκάλας: H μεγάλη πρόκριση στο τελικό ήρθε!

Ο Α.Σ.Κ. Άρης Σκάλας μετά από μια εμφάνιση-κατάθεση ψυχής κατέβαλλε την αντίσταση του ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980 με 79-76 και προκρίθηκε στον Μεγάλο Τελικό του Τουρνουά Παμπαίδων της Εκασκενοπ Αθλητική Ένωση.
Ακόμα και όταν βρέθηκε πίσω στο σκορ με 19 πόντους στην τρίτη περίοδο, η ομάδα μας δεν σταμάτησε την προσπάθεια και με την άμυνά της και ένα σερί μεγάλων σουτ έξω από τα 6,75, κατόρθωσε να φέρει το ματς στα ίσα στην τελευταία περίοδο. Ένα μεγάλο καλάθι και φάουλ από τον κορυφαίο της αναμέτρησης Δημήτρη Πούλο στα 3 δευτερόλεπτα πριν την λήξη, χάρισε οριστικά το ροζ φύλλο αγώνα και το εισιτήριο για τον Τελικό στον Σύλλογό μας.
Ο συγκεκριμένος αγώνας θα αποτελεί αναφορά στην ιστορία της Ακαδημίας του Σωματείου μας, καθώς το πνεύμα νικητή, η πίστη στις δυνατότητές της ομάδας και η μαχητικότητα των παικτών έως το τελευταίο λεπτό, είναι σημαντικές παρακαταθήκες για το μέλλον των τμημάτων μας…