Διαιτητής ζητάει συγγνώμη για καθαρό πέναλτι που δεν δίνεται στον Πανγυθεατικό

Απίστευτα πράγματα για άλλη μια φορά από την διαιτησία κατά του Πανγυθεατικού στο Δημοτικό Στάδιο Γυθείου.   Η κατάσταση έχει ξεφύγει.

Στερούν για άλλη μια φορά τους τρεις βαθμούς της νίκης από τον Πανγυθεατικό που έμεινε στο 0-0 με τον Α.Ο. Διαβολιτσίου.

Δεν δόθηκαν δυο πέναλτι στους μπλε του Γυθείου, ένα στο 40ο λεπτό σε ανατροπή στον Μανωλάκο και το δεύτερο στο 65ο λεπτό σε ανατροπή στον Σπηλιωτόπουλο (φωτογραφία άρθρου)

Το πρωτοφανές περιστατικό όμως για το ελληνικό ποδόσφαιρο είναι ότι ο διαιτητής της αναμέτρησης Δρούζας από τον Αργολίδα ζήτησε συγγνώμη που δεν έδωσε το δεύτερο πέναλτι. Βοηθοί ήταν ο Δημητρόπουλος και Τούμπας από την Αργολίδα. Παρατηρητής ο Πορφύρης από την Αρκαδία.

Είναι λυπηρό να βλέπεις διοικούντες να κάνουν ότι είναι ανθρωπίνως δυνατό σε μια δύσκολα οικονομικά περίοδο για να έχουν ομάδες στη Γ’ Εθνική και την ίδια στιγμή να μην τηρούνται ίσα μέτρα και ίσα σταθμά από την διαιτησία σε κάθε αγώνα.