Ολυμπιακός Γυθείου – Απόλλων Ξηροκαμπίου 2 – 0

Σε φιλικό αγώνα που διεξήχθη χθες Κυριακή 28 Αυγούστου στο Δημοτικό Στάδιο Γυθείου – Χ. Βασιλάκος ο Ολυμπιακός Γυθείου επιβλήθηκε 2 – 0 του Απόλλωνα Ξηροκαμπίου. Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε στο 80′ με εκτέλεση πέναλτι του Παντελή, πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος μετά απο ανατροπή του τερματοφύλακα Γιανουλόπουλο. Το τελικό 2 – 0 διαμορφώθηκε από τα 11 μέτρα με σκόρερ τον Άκη Λιγνό (χερι του Λεωνίδα Χριστάκη).  Το ημίχρονο έληξε 0 – 0 με τον διαιτητή Αλειφερόπουλο να ακυρώνει γκολ του Ξηροκαμπίου ως οφσάιντ και τον  Άκη Λιγνό να αστοχεί σε πέναλτι στο πρώτο ημίχρονο για τους ερυθρόλευκους.

Οι αρχικές ενδεκάδες των δύο ομάδων

Ολυμπιακός Γυθείου: Μακρής, Εμμανουηλίδης, Πετρόπουλος, Καζιάνης, Πατσάκος, Κωστάκος, Αναστασάκος, Παντελής, Λιγνός Ακ., Κουτράκος, Σουκούλι Γκ..

Απόλλων Ξηροκαμπίου: Χατζηπετράκος (Γιαννουλόπουλο), Γραμματικάκης, Χρηστάκος Γ., Αρνιώτης, Ταμπάκης, Μπέκελης, Ατσαβές, Κελεμένι, Χριστάκης, Κυριακόπουλος, Σταυρόπουλος.